Kategorie
Marka należy do:
Paged Meble SA
Wynik ogólny:
Ekologia
5.5 / 7
Społeczeństwo
5 / 7
Szczegółowe wyniki
Surowce
2 / 2
Techniki produkcji
2 / 2
Zarządzanie środowiskiem
0.5 / 1
Opakowania
0.5 / 1
Ślad węglowy
0.5 / 1
Standardy pracy
3.5 / 4
Ekonomia społeczna
1 / 2
Przejrzystość
0.5 / 1
Firma Paged Meble projektuje i produkuje meble tak trwałe, jak fundamenty na których opiera swoją ponad 140-letnia tradycję: wykorzystanie drewna jako najbardziej szlachetnego naturalnego materiału, szacunek do środowiska i jego zasobów oraz kultywowanie precyzyjnej pracy ręcznej, która czyni każdy z produktów niepowtarzalnym.
Drewno jest trwałym materiałem, który nabywa doskonałości, dojrzewając. Od tysięcy lat ludzie doceniają je, otaczając się przedmiotami z niego wykonanymi. Paged Meble traktuje ten surowiec jak skarb, podarowany przez Naturę, więc drewno pozyskiwane jest w sposób zrównoważony i odpowiedzialny.
Paged Meble szanuje doskonałość dzieł Natury poprzez zapewnienie produktom niespotykanej żywotności. Do produkcji mebli firma wykorzystuje wyłącznie ekologiczne materiały. Ponadto dąży do zminimalizowania wartości emisji CO2 oraz zużycia wody, usprawniając procesy technologiczne.
Paged Meble świadomie stawia na tradycyjne technologie, które w dużym stopniu wykorzystują precyzję i zręczność pracy ludzkich rąk oraz są neutralne dla środowiska. Wśród nich szczególne miejsce zajmuje, wywodząca się jeszcze z XIX w., technologia gięcia drewna bukowego. Powoduje to, że każdy mebel nieco różni się od pozostałych, nosząc w sobie jakąś część indywidualnej osobowości wykonującego go rzemieślnika-artysty.
Fot. Paged Meble
Gdzie kupić?
Komentarze
Jeżeli nie widzisz tego obrazka kliknij odśwież i spróbuj ponownie